איזור
סוג הנכס
מחדרים
עד חדרים
מקומה
עד קומה
ממחיר
עד מחיר

מכירת דירות אמצעי פרסום ושיווק !

                                                       
                                                           "למכירה, דירה במצב טוב

                                               אמצעי הפרסום והשיווק המומלצים למכירת דירות
 
מוכרים דירה? יפה מאוד. יש רק בעיה "קטנה" אחת – אתם צריכים להציג את האינפורמציה לקהל הקונים ולגרום לו להגיע אליכם. אם תשאלו אותנו כיצד לעשות זאת, נוכל לומר לכם שיש דרך אחת קצרה ויש כמה דרכים ארוכות יותר שכרוכות באפיקי פרסום ושיווק מגוונים.
כדי לחסוך בזמן ולקבל שירות מקצועי ואמין, אתם מחייגים ל-TSLS, טלפון 050-5343432 ואנחנו נלווה אתכם מתחילת התהליך ועד סופו, לשביעות רצונכם המלאה.
 
שלט: "דירה למכירה"
האמצעי הזול ביותר, אבל גם עם הסיכוי הנמוך ביותר למכירה יעילה הוא שלט "דירה למכירה" על החלון או על המרפסת בחזית הבית. ברחוב מרכזי השלט יכול למשוך את תשומת ליבם של העוברים והשבים, אך ברחוב צדדי שהתנועה בו מעטה, השלט לא יהיה אפקטיבי. היתרון בפרסום זה הוא העלות הנמוכה והעובדה שאנשים המגיעים לדירה לאחר שראו את השלט, כבר התרשמו מהסביבה או מהבניין שבו היא נמצאת, ולכן הם עשויים להיות רוכשים פוטנציאליים לביצוע העסקה.
המלצה שלנו: גם אם החיסכון בתליית השלט "דירה למכירה" הוא משמעותי, כדאי להשקיע כמה שקלים בהכנת שלט מודפס על חומר פלסטי  קשיח. שלט כזה מכבד את בעליו ומעיד על כוונה רצינית.
 
מודעת מילים בעיתון
לפרסום של מכירת דירה בעיתון יש כמה יתרונות: מחירו אינו יקר מדי ותפוצתו רבה, אבל במצב שבו "נתקעים" עם הדירה לתקופת זמן ארוכה מהתכנון הראשוני, העלות עלולה להכפיל את עצמה ואף יותר.
אפקט הפרסום בעיתונים הארציים לעומת הפרסום במקומונים אמנם שונה, אך אי אפשר להצביע בבירור היכן עדיף לפרסם. הפרסום הארצי אמנם רחב יותר, אך לא בהכרח מגיע לקהל היעד. הפרסום המקומי נפוץ פחות ומיועד לקהל יעד מצומצם יותר שמחפש הזדמנויות לקניית דירה באזור מגוריו.
מי שחפץ לעשות שימוש בפרסום בעיתון, צריך לנסח מודעה בת 8-12 מילים (או יותר), שתעביר את המידע החיוני ביותר: יתרונות כמו חניה, מעלית ומיזוג אוויר בהחלט עשויים לעזור, וכמובן – שם הרחוב.
 
מוכרים דירה באינטרנט
בשנים האחרונות התפתחו אפיקי פרסום נוספים באינטרנט, בחלקם אפשר לפרסם ללא כל תשלום או במחירים נמוכים במיוחד. ההתפתחות הטכנולוגית והשימוש הנרחב באינטרנט, הופכים את הפרסום בו להזדמנות יעילה ומשתלמת.
 
כשהתיווך יעיל ואמין
כאשר אנחנו ממליצים למוכרי הדירות שביניכם לפנות אלינו באמצעות האתר שלנו WWW.TSLS.CO.IL ומשם לטלפון 050-5343432, ברור לנו שאצלנו תקבלו את התשובות האמינות ביותר, את הליווי המקצועי ביותר ואת מירב הסיכויים למכירת הדירה שלכם בעסקה משתלמת, נכון, זה עולה כסף, אבל שווה כל שקל!אם הגעתם למתווך בעל רשיון תיווך כחוק, מתווך שמכיר היטב את שוק הנדל"ן בכלל, ואת אזור המכירה בפרט, אם מצאתם איש מקצוע ש"שוחה" בשטח, וכמובן – אם הכימיה ביניכם טובה ואתם מרגישים איתו כמו בבית – סימן שהגעתם למקום הנכון. לתחושה הטובה של הלקוח יש חשיבות עצומה. כי רק מתווך שמבין במכירת דירות, מתווך
שיודע לזהות לקוחות רציניים ולנהל עבורכם משא ומתן על מכירת הדירה במחיר הריאלי של השוק – עם מתווך כזה שווה לצאת לדרך. ב-TSLS  תמצאו בית חם ואמין שיעשה עבורכם את העבודה.
 
בואו נדבר על בלעדיות
פה פועל הכלל הידוע: מי שרוקד בכמה חתונות באותו זמן – לא יגיע למטרתו. כדי לתת למתווך מוטיבציה לפעול בכל המרץ, הבלעדיות היא שם המשחק. אל תשכחו שקיים אינטרס משותף ביניכם לבין המתווך. עם ביצוע עסקת המכירה.אתם תקבלו את התמורה הראויה לנכס שלכם, והמתווך יקבל את התמורה לעבודתו ולמקצועיותו. אם אתם חוששים מהבלעדיות, תוכלו לקבוע מסגרת זמן שבמהלכה תתבצע העסקה ולהשתתף בתהליך המכירה.
אנחנו ב-TSLS סבורים שהבלעדיות מאפשרת שקט נפשי לכולם ועבודה יעילה.
צלצלו 050-5343432. ותיווכחו שאפשר גם אחרת.
 
שיטת "הבית הפתוח"
כאשר יש קונים פוטנציאליים לדירה שאתם מוכרים, אפשר ואפילו רצוי לעבור לשיטת "הבית הפתוח". השיטה הזו מאפשרת לקונה לראות את הדירה בנינוחות ולהתרשם כיצד חיים בתוכה. כדאי למסור למתווך או לכמה מתווכים את ניהול הביקור ולהימנע מנוכחותו של המוכר. בנוכחות המתווך הקונה יכול לשאול שאלות שאינן נוחות למוכר ולמנוע ויכוחים ומתח. בכל מקרה, פתיחת הדירה מחייבת להכין אותה כראוי כדי שתהיה אטרקטיבית ככל האפשר.
 
הרושם הראשוני הוא הקובעהקונה הפוטנציאלי יבקר בדירה בין עשר לעשרים דקות וינסה לחוש אם הדירה "מדברת" לתחושותיו וצרכיו
עוד לפני הביקור כדאי לטפל בכל מיני פרטים שהוזנחו עם הזמן, כמו ברזים דולפים, כתמי רטיבות, נורות שאינן דולקות, חלונות שבורים וכדומה. לחדרי האמבטיה והשירותים יש חשיבות רבה במהלך הביקור, כמו גם לחדר מדרגות מטופח שמשפיע על כניסה נעימה.
הוסיפו מעט פרחים ועציצים והציבו את הרהיטים בדרך שתקנה לדירה תחושה של גודל ומרחב.
מובן שהדירה צריכה להיות נקייה (רצוי עם ריח נעים), ונעימה למראה. דירה מלוכלכת או מבולגנת עלולה להבריח אנשים.
תנו לקונה להסתובב לבדו בדירה ולהתרשם בלי לחץ. אם הקונה יקבל את התחושה שהדירה מתאימה לו, הדרך פתוחה לניהול משא ומתן.
 
תוספות והשקעות
תמיד אפשר להשקיע עוד. השאלה היא כמה ולמה. אם ברור לכם שתוספת מיזוג אוויר או החלפת כיורים, אסלות וברזים ישנים ישפרו את סיכויי המכירה של הדירה, לכו על זה. כל זאת בתנאי שתשקלו היטב אם מדובר בהשקעה כדאית שתכסה את עלותה. לא תמיד תקבלו את התמורה להשקעתכם ומערכת השיקולים צריכה להיות עניינית.
 
לסיכום, מכירת דירה היא לא דבר כל כך פשוט. אצל הרבה אנשים מדובר בסכומים הגדולים ביותר שהוציאו בחייהם ובמשכנתאות שעמלו עליהן בפרך. ההמלצה שלנו היא לקרוא טוב טוב את ההמלצות, שלנו באתר WWW.TSLS.CO.IL ולהתקשר לטלפון  050-5343432 כבעלי מקצוע אנחנו יכולים להבטיח לכם במלוא האחריות שעדיף להיות בידיים טובות שמכירות את המלאכה טוב יותר מכולם
לכל שאלה ועניין, מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם:
שם מלא: דוא"ל: טלפון:  
תוכן הפניה: שלח
                                                                                                                   
    הצטרף למועדון לקוחות !
                                          תקבל חשיפה להזדמנויות נדל"ן עם תשואות גבוהות                                                              גם בסכומים קטנים