קבלן בניין וקבלן רשום

קבלן בניין

אחד התפקידים החשובים ביותר של חברות בניה הוא קבלן בניין.
ניתן לומר שקבלן בניין הוא למעשה האיש שמרכז סביבו את כל תהליך הבניה החל מהשלבים הראשונים, והוא האיש שמתאם בין כל האנשים שפועלים כחלק מתהליך הבניה עצמו.
העסקה של קבלן בניין היא חשובה מאוד עבור אנשים שמעוניינים בביצוע תהליכים בניה בבית הפרטי שלהם, וחשובה גם כאשר תהליך הבניה כבר מתרחש ויש צורך לתאם בין כל הגורמים המעורבים בכך.
התפקיד של קבלן בניין הוא להיות אחראי על הבניה במהלך כל השלבים שלה, בין אם מדובר על תיאום בין החלקים השונים של הבניה, ובין אם מדובר על תיאום בין הגורמים השונים שמביאים את הבניה לפועל.
כאשר מבצעים בניה, חשוב מאוד שיהיה גם קבלן בניין, שהוא האדם שאחראי על התהליך בצורה הגלובלית שלו, כלומר מוודא שכל האנשים שמבצעים את הבנייה פועלים בתיאום וללא תקלות מיוחדות, שיכולות להיות תקלות חומרים או תקלות בין בני אדם.

קבלן רשום

על מנת לתפקד כקבלן יש צורך להיות קבלן רשום.
על מנת להיות קבלן רשום, יש צורך לעבור את כל התהליכים של אישורים שונים שנדרשים על מנת לפעול בשוק הבניה, וככל הנראה מדובר על אישורים שקשורים למשרד העבודה, למשרד האוצר, ועוד כמה גורמים שונים שקשורים למשרדי הממשלה השונים.
התהליך שבו קבלן הופך להיות קבלן רשום הוא פשוט מאוד, אבל יש צורך לבצע אותו בצורה מהירה.
ככל שתהליך הבניה מתקדם, גדלים הסיכויים שמישהו ירצה לראות אישור של הקבלן שמבצע את הפרויקט, ולכן חשוב מאוד שהקבלן האחראי יהיה קבלן רשום.
במקרים רבים אנשים שוכרים את שירותיו של קבלן שלא הסדיר את כל אישוריו כחוק, ונושא זה יכול להיות בעייתי במיוחד כאשר מדובר על תהליכי בנייה שמתרחשים לאורך שנים.
חשוב מאוד לשכור את שירותיו של קבלן רשום, מפני שרק הרישום יכול להבטיח שאתם עובדים עם אדם רציני שיעמוד במילה ובלוחות הזמנים שקבעתם.