מהנדס בניין ואדריכל

מהנדס בניין

מהנדס בניין הוא אדם שתחום העיסוק שלו הוא עיצוב ותכנון בתים, ולכן הוא בעל שנים רבות של ניסיון בתחום זה.
התעסוקה של מהנדס בניין היא בשלב הראשון תכנון ראשוני של כל מה שעומד להתבצע בתהליך הבנייה של המבנה, ולאחר מכן ליווי של ממש בכל התהליך של ביצוע הבנייה בפועל.
מהנדס בניין ש פועל כיום בחלקים רבים של העיר, וכמעט כל מבנה שמתבצעת בו בנייה, יש מהנדס בניין שאחראי באופן בלעדי על הבנייה והתכנון שלו.
מהנדס בנייה הפך להיות בשנים האחרונות מקצוע מאוד מבוקש, מפני שתהליכי בנייה רבים שמתבצעים בעיר צריכים להשתמש בשירותיהם של מהנדסים שיודעים בדיוק מהם התהליכים שצריך לבצע בכל אחד מהשלבים השונים של הבנייה.
מהנדס בנייה הוא מקצוע חשוב מאוד, ואין מבנה היום שיכול לסיים את תהליך הבנייה שלו ללא שירותיו של מהנדס בניין שהוא בעל התפקיד החשוב ביותר בכל תהליך התכנון של הבנייה.

אדריכל

חוץ ממהנדס בניין, פועל גם אדריכל, שתפקידו מעט שונה מתפקידו של המהנדס, בכך שהוא אחראי יותר על תכנון עירוני, כלומר על תכנון של מבנים בהתאם לנוף הסביבתי הקיים, ולא רק מתמקד בתכנון של המבנה עצמו.
העבודה של אדריכל כוללת החלטות שונות שקשורות למיקום של מבנים שונים ברחבי העיר, והיחס ביניהם לבין מבנים אחרים.
תכנון עירוני מוצלח הוא כזה שבו פועל אדריכל בצורה מקצועית ורצינית, ומלווה את התכנון והביצוע של הפרויקטים השונים באופן קבוע, תוך מעקב ובקרה צמודים על כל התפתחות תהליך הבנייה והשיפוץ.
תפקידו של אדריכל הוא למעשה לפקח על תהליכי הבנייה והשיפוצים, באופן קבוע ולאורך זמן, כל עוד מתבצעת הבנייה במקום.
כיום, אדריכל הפך להיות מקצוע מאוד מבוקש מפני שכמעט כל מבנה שנבנה כיום, צריך גם להיעזר בשירותיו של אדריכל, שהוא יכול להיות בעל המקצוע בעל האחריות הרבה ביותר להצלחתו של כל תהליך הבנייה, מהתחלה ועד הסוף.